Κεραμικό βάζο, κατασκευασμένο από υπόλευκο σαγρέ πηλό, με ειδική επεξεργασία αδιαβροχοποίησης. Έμπνευση σχεδιασμόυ, αποτέλεσε η πλαστικότητα της μορφής πέτρινου εργαλείου της νεολιθικής εποχής. Ø 9 x 19 Υ εκ.
![](https://www.acdesign.gr/wp-content/uploads/vase-01.jpg)
![](https://www.acdesign.gr/wp-content/uploads/vase-02.jpg)
Κεραμικό βάζο, κατασκευασμένο από υπόλευκο σαγρέ πηλό, με ειδική επεξεργασία αδιαβροχοποίησης. Έμπνευση σχεδιασμόυ, αποτέλεσε η πλαστικότητα της μορφής πέτρινου εργαλείου της νεολιθικής εποχής. Ø 9 x 19 Υ εκ.